Jak przebiega zamykanie naczynek za pomocą systemu VariLite

Zabiegu laserowego nie można przeprowadzać na opalonej skórze. Z reguły wystarczy seria maksymalnie 5 zabiegów (w niektórych przypadkach to zaledwie jeden zabieg), wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.

Bez bólu

Wykonuje się go bez znieczulenia, bo nie jest ono potrzebne. Zaawansowana technologia gwarantuje całkowitą bezbolesność, a jedyną niedogodnością może być poczucie pieczenia czy szczypania, opisywane przez pacjentów jako zupełnie nieistotne. Występuje ono niemal wyłącznie w trakcie gdy następuję zamykanie naczynek w miejscach wrażliwych oraz w wypadku większych naczyń na nogach. Wystarczy więc wcześniej nałożyć na skórę tzw. cold pack, czyli zimny żel.

Indywidualne podejście

Laser VariLite ma możliwość dostosowania parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu jest maksymalnie skuteczny i w pełni bezpieczny dla pacjenta.

 

Co robić po zabiegu zamykania naczynek

Tuż po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i rozgrzana. U niektórych osób występuje też rumień i obrzęk, a nawet drobne pęcherzyki, które znikają po kilku dniach. Strupki na nogach mogą goić się tydzień.

Nie drażnić skóry

Nie powinno się w żaden sposób drażnić skóry w okolicy zabiegu, nawet poprzez używanie perfumowanych mydeł, kosmetyków na bazie spirytusu czy toników na bazie alkoholu. Przez 2-3 dni niezbędne będzie używanie kremów nawilżających. W tym czasie twarz należy myć letnią wodą i osuszać ją, a nie wycierać ręcznikiem. Przez 5 dni nie można też nakładać makijażu, a także chodzić do sauny, solarium i na siłownię, bo powoduje to rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Tak wygląda usuwanie i zamykanie naczynek w Clinica Cosmetologica Gdańsk

← Wróć do strony głównej