Efekty zabiegu

Laser działa selektywnie, bo jego światło jest pochłaniane przez melaninę i oksyhemoglobinę. Pozwala to na naświetlanie starannie wyodrębnionych fragmentów zmian skóry. Można też indywidualnie dobrać długość wiązki lasera. To wszystko sprawia, że efekty zabiegu systemem VariLite lub Quadrostar są trwałe, ale nie oznacza to, że objawy (np. rozszerzone naczynka) nie pojawią się w kolejnych miejscach. Najważniejsze jest bowiem usunięcie przyczyn.

Kiedy nie można stosować lasera VariLite

Zabiegowi tą technologią nie mogą poddać się osoby ze świeżą opalenizną. Przed jego przeprowadzeniem nie można więc przez 2-4 tygodnie opalać się, także w solarium. Nie można też stosować leków światłouczulających, a także ziół o podobnym działaniu (należy do nich m.in. dziurawiec, nagietek). Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby z zaburzoną krzepliwością krwi oraz skłonnościami do powstawania bliznowców i występowania przebarwień na skórze. Nie wykonuje się go także u kobiet w ciąży, osób chorujących na bielactwo, padaczkę i łuszczycę.

Kiedy nie można stosować Lasera Quatrostar Pro Yellow

Przeciwwskazania do zabiegu laserem Quatrostar pokrywają się z zaleceniami dotyczącymi lasera VariLite. Dopowiedzieć można jednakże, że przed zabiegiem laserem nie należy wykonywać również pewnych zabiegów kosmetycznych. Należą do nich botoks i złuszczanie kwasami, a także stosowanie kosmetyków rozjaśniających skórę. Do przeciwwskazań należy także doustne przyjmowanie sterydów, retinoidów oraz niektórych antybiotyków (np. z grupy tetracyklin).

← Wróć do strony głównej