Naczyniaki

Dzięki systemowi VariLite można leczyć także naczyniaki, które usuwa się podobnie, jak rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, szyi i dekolcie. Nie znikają one jednak od razu, ale laser likwiduje zmiany, które zmieniają swą barwę na szarą i ciemniejszą. W późniejszym okresie nie ma śladu po terapii.

Naczyniaki są powszechnymi zmianami naczyniowymi. Dość często występują na twarzy, tułowiu i kończynach, co sprawia, że rośnie presja, by je usunąć. Można to zrobić za pomocą systemu półprzewodnikowego lasera VariLite. Tym sposobem można leczyć praktycznie wszystkie rodzaje naczyniaków: naczyniaki płaskie (malformacje naczyniowe kapilarne), naczyniaki gwiaździste, naczyniaki rubinowe, naczyniaki starcze, a nawet jeziorka naczyniowe.

Jak leczyć naczyniaki

Laser VariLite oddziaływuje na oxyhemoglobinę, znajdującą się w czerwonych krwinkach krwi. W skrócie: podgrzewa on ścianę naczynia, a w efekcie powstaje zakrzep, który powoduje ustąpienie naczyniaka. Lekarz skupia się więc na naświetlaniu starannie obrysowanej zmiany skórnej. Nie jest to dla pacjenta bolesne, choć może być odczuwalne jako pieczenie lub swędzenie. Dzięki chłodzeniu poprzez automatyczne systemy, odczucie jest jednak minimalne, a zabieg opisywany jest jako bezbolesny. Jeśli naświetlane są duże fragmenty skóry, można dodatkowo znieczulić ją kremem.

Po zakończeniu zabiegu ukaże się większe, niż wcześniej zaczerwienienie, ale będzie ono powoli ciemnieć. W ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch, całkowicie zniknie. Nie trzeba w tym celu stosować żadnych kosmetyków, a naświetlany obszar można normalnie myć i pielęgnować, jak pozostałą część skóry.

Usuwanie naczyniaków

Najbardziej skomplikowane jest leczenie malformacji naczyniowych, które zakończy się po kilku, a w najcięższych przypadkach nawet kilkunastu zabiegach. Wykonuje się je co cztery tygodnie, więc terapia jest dość długa. Dużo szybciej usuwane są naczyniaki gwiaździste, rubinowe i jeziorka naczyniowe. W ich przypadku wystarczy jeden, maksymalnie dwa zabiegi.

Zabiegu nie przeprowadza się na świeżo opalonej skórze, której opalać nie wolno także pomiędzy zabiegami w serii terapeutycznej. Już trzy tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy odstawić zioła, które mają działanie światłouczulające, czyli nagietek, dziurawiec i skrzyp oraz witaminę A. Laserowe usuwanie naczyniaków systemem VariLite nie jest także możliwe u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także chorych na nowotwory, epilepsje oraz cukrzycę.

←Wróć do spisu                                                            Strona główna