Zmiany naczyniowe

System VariLite pozwala na skuteczne leczenie dolegliwości naczyniowych w sposób bezbolesny, a także docelowy. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom serie zabiegów są krótkie, a średnio wystarczają dwa powtórzenia, by na zawsze uporać się ze zmianami na twarzy czy nogach.

Zmiany w układzie naczyniowym pojawiają się coraz częściej i należą do tzw. chorób cywilizacyjnych. Cechuje je zaczerwieniona skóra, rumień na policzkach, pękające naczynka na twarzy, dekolcie oraz szyi. Co jest tego przyczyną? Powodów jest kilka i każdy z nich ma znaczenie. Do największych czynników chorobotwórczych należy złe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska oraz niewłaściwy tryb życia, jak również predyspozycje genetyczne.

Objawy zmian naczyniowych

Pierwsze objawy zmian naczyniowych nie towarzyszą choremu na stałe. Łatwo je jednak zaobserwować, choćby u dziecka, które ma zaczerwienione policzki po powrocie z podwórka, gdzie wcale nie było zimno. Jeśli jego cera tak reaguje, należy ją szczególnie chronić: używać kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym SPF50+, myć tylko ciepłą wodą i nie oszczędzać na kosmetykach do kąpieli i mycia. Nie zaszkodzi także suplementacja witaminami, a w niektórych przypadkach warto już u nastolatków zastosować naświetlanie lampami z niebieskim filtrem, zabiegi galwanizacji, jonoforezy i fonoforezy.

Czym są „pajączki”

Każdy wie jak wyglądają, bo zmaga się z nimi wiele osób. Przypominają niebieskie, czerwone, bądź różowe nitki tuż pod skórą. W rzeczywistości są to naczynia włosowate, które są poszerzone. Dzieje się tak dlatego, że niewielkie naczynka krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi, więc się rozszerzają. Są blisko krawędzi skóry, co powoduje, że stają się bardzo widoczne. Jeśli blisko siebie jest ich dużo, cała skóra staje się zaczerwieniona (powstaje tak zwany rumień). Nieliczne naczynka tworzą natomiast sieć. Przypadłość ta dotyka przede wszystkim kobiet – według szacunków, z pajączkami zmaga się co druga z pań.

Rozszerzone naczynka na twarzy, szyi i dekolcie

Na szczęście system VariLite skutecznie leczy rozszerzone naczynka. Efekt końcowy terapii stosowanej na twarzy, szyi i dekolcie, widoczny jest od razu. Znikają już w trakcie zabiegu. Zamknięcie naczynek włosowatych zajmuje jednak więcej czasu, gdy są one rozbudowane – wtedy najpierw trzeba wyleczyć końcówki naczynek, a na końcu leczona jest ich podstawa (rdzeń), albo żyła boczna. Gwarantuje to docelowe wyleczenie i brak jakichkolwiek nawrotów.

Po więcej…

Rozszerzone naczynka (pajączki, teleangiektazje, żylaki) na nogach

Leczenie laserowe stosuje się przede wszystkim w przypadku mniejszych naczyń krwionośnych na nogach. Można je stosować wtedy, gdy naczynka cechuje szybkie wypróżnienie i stosunkowo powolne ponowne wypełnienie. Leczenie pacjenta poprzedza badanie ogólne, by dowiedzieć się czy choruje np. na niewydolność żylną czy zmaga się z innymi dolegliwościami, które mogą mieć wpływ na skuteczność terapii. Na podstawie wielkości zmian oraz tych informacji określa się szczegółowy plan leczenia. Może bowiem pojawić się konieczność używania dodatkowego chłodzenia skóry w przypadku zastosowania dużej intensywności lasera. Zawsze jednak dąży się do tego, by czas trwania impulsów laserowych był nastawiony na minimalne wartości.

Po więcej…

Naczyniaki

Leczy się je podobnie, jak rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, szyi i dekolcie. Leczenie prowadzi się poprzez przesuwanie końcówki lasera wzdłuż całej zmiany chorobowej na skórze. Nie możemy jednak liczyć na natychmiastowe zniknięcie naczyniaków, jak ma to miejsce w terapii rozszerzonych naczynek na twarzy.

Po więcej…

Rumień twarzy, szyi i dekoltu

Rumień także można leczyć za pomocą systemu VariLite. Co ciekawe, łatwiej leczyć bardziej intensywne zmiany, niż delikatne. Rumień nie zniknie jednak całkowicie, ale miejsce nim ogarnięte zrobi się bardziej jasne. To w zupełności wystarczy, by uzyskać zadowalające efekty. Z reguły czeka się na nie klika dni. Najbardziej bezpieczne dla pacjenta jest leczenie intensywnego rumienia w połączeniu z lekami miejscowymi.

Po więcej…

Trądzik różowaty

Ze względu na to, iż u podstawy rozwoju trądziku różowatego leży rozszerzenie naczyń krwionośnych system laserowy VariLite jak najbardziej znajduje zastosowanie w tym schorzeniu. Należy podkreślić, iż zamykanie zmian naczyniowych łączymy z podstawowymi lekami o działaniu zarówno miejscowym jak i ogólnoustrojowym.

Po więcej…

← Wróć do strony głównej