Jak przebiega zamykanie naczynek za pomocą laserów: systemu VariLite i Quadrostar Pro Yellow

Wiązka światła laserów znalazła zastosowanie w terapii zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Robi to precyzyjnie, bezboleśnie i co najważniejsze – w 100%. Efekty utrzymują się bardzo długo. Do najnowocześniejszych urządzeń tego typu należą lasery VariLite oraz Quadrostar.

Kwalifikacja do zabiegu VariLite oraz Quadrostar Pro Yellow

Podczas bezpłatnej konsultacji dermatolog dobierze rodzaj lasera oraz oszacuje potrzebną ilość zabiegów. Przedstawi przeciwwskazania oraz potencjalne niepożądane skutki uboczne. Z reguły wystarczy seria maksymalnie 5 zabiegów (w niektórych przypadkach to zaledwie jeden zabieg), wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.

Zalecenia przed zabiegiem

Do zabiegu laserowego zamykania naczynek nie trzeba się w żaden sposób specjalnie przygotowywać. Należy jednak zrezygnować z opalania, kosmetyków brązujących i picia ziół światłouczulających np. nagietka. Nie stosować retinoidów ani sterydów. A także zrezygnować z kosmetyków rozjaśniających skórę lub złuszczających i botoksu.

Bez bólu

Zabiegi laserowe są bezbolesne, dlatego wykonuje się je bez znieczulenia, bo nie jest ono potrzebne. Zaawansowana technologia gwarantuje całkowity brak bólu, a jedyną niedogodnością może być poczucie pieczenia czy szczypania, opisywane przez pacjentów jako zupełnie nieistotne. Występuje ono niemal wyłącznie w trakcie, gdy następuję zamykanie naczynek w miejscach wrażliwych oraz w wypadku większych naczyń na nogach. W takim przypadku wystarczy jedynie wcześniej nałożyć na skórę tzw. cold pack, czyli zimny żel, który uśmierzy opisywany lekki dyskomfort.

Jak przebiega zabieg laserem VariLite i Quadrostar?

W przypadku obu laserów światło z nich nagrzewa naczynka tylko do odpowiedniej temperatury, umożliwiającej wchłonięcie przez melaninę i oksyhemoglobinę. Nie istniej więc ryzyko, że sąsiadujące z naczynkiem komórki zostaną poparzone. Fala laserowa zamienia się w ciepło, które powoduje termiczne uszkodzenie naczynka. Dzięki temu zaczyna się ono obkurczać i w efekcie zostaje zamknięte.

Indywidualne podejście

Laser VariLite ma możliwość dostosowania parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu jest maksymalnie skuteczny i w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Co robić po zabiegu zamykania naczynek

Tuż po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i rozgrzana, jak po opalaniu. U niektórych osób występuje też rumień i obrzęk, a nawet drobne pęcherzyki, które znikają po kilku dniach. Strupki na nogach mogą goić się tydzień. Po zabiegach laserowych nie potrzebujemy czasu na rekonwalescencję, od razu można wrócić do rutynowych obowiązków.

Nie drażnić skóry

Nie powinno się w żaden sposób drażnić skóry w okolicy zabiegu, nawet poprzez używanie perfumowanych mydeł, kosmetyków na bazie spirytusu czy toników na bazie alkoholu. Przez 2-3 dni niezbędne będzie używanie kremów nawilżających. W tym czasie twarz należy myć letnią wodą i osuszać ją, a nie wycierać ręcznikiem. Przez 5 dni nie można też nakładać makijażu, a także chodzić do sauny, solarium i na siłownię, bo powoduje to rozszerzanie naczyń krwionośnych. Zawsze po zabiegu laserowego zamykania naczynek warto nakładać na skórę krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz zrezygnować z nawyków źle wpływających na naczynka np. z ostrych przypraw, alkoholu.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem VariLite i Quadrostar Pro Yellow

Nie zawsze można wykonać zabiegi laserowego zamykania naczynek. Do kategorycznych przeciwwskazań do zabiegu laserem VariLite jak i Quadrostar należą:

  • ciąża,
  • świeża opalenizna,
  • cukrzyca,
  • choroby skóry,
  • rozrusznik serca,
  • niektóre antybiotyki.

Tak wygląda usuwanie i zamykanie naczynek w Clinica Cosmetologica Gdańsk

← Wróć do strony głównej