System VariLite – kompleksowe usuwanie zmian naczyniowych

Laserowy system firmy Cutera z USA jest obecnie najbardziej zaawansowanym i przede wszystkim najbardziej skutecznym urządzeniem do usuwania zmian naczyniowych na twarzy i nogach oraz zmian skórnych np. w postaci trądziku.

Wszechstronność i niezawodność

Półprzewodnikowy, diodowy system VariLite jest niezwykle wszechstronny i bardzo prosty w obsłudze, co wpływa też na jego niezawodność i bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki ergonomicznym końcówkom, bez problemu można stosować je do leczenia zmian w zależności od ich rozległości. Pełen obszar zabiegu jest przy tym kontrolowany.

Uniwersalność zastosowań

Laser ma szeroki wachlarz zastosowań, ale przede wszystkim zamyka się przy jego udziale rozszerzone naczynia krwionośne o niebieskim, jak i czerwonym zabarwieniu. Dotyczy to zarówno zmian na nogach, ale także popękanych naczynek włosowatych, czyli tzw. pajączków na twarzy i dekolcie. VariLite stosuje się także w terapii trądziku różowatego oraz naczyniaków. Za jego pomocą można również leczyć zmiany pigmentacyjne: plamy soczewicowate, brodawki, przebarwienia, piegi i melanodermę. Wskazany jest również w leczeniu zmian skórnych, a w szczególności brodawek miękkich lub starczych, a także zrogowacenia naskórka. Jednak należy zaznaczyć, że najlepsze efektu uzyskuje się podczas leczenia zmian naczyniowych.

Wskazania do zabiegu laserem VariLite

Do wskazań do wykonania zabiegów laserem VariLite należą:

  • popękane i rozszerzone naczynka twarzy i szyi,
  • rumień twarzy,
  • czerwienienie twarzy,
  • trądzik różowaty.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem VariLite

Zabiegu z kolei nie można wykonać w przypadku, gdy u pacjenta stwierdza się:

  • ciążę,
  • świeżą opaleniznę,
  • cukrzycę,
  • choroby skóry (fotodermatozy, bielactwo, niektóre zmiany alergiczne, aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze),
  • rozrusznik serca,
  • stosowanie niektórych antybiotyków (np. tetracykliny, doksycykliny; pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych).

Uniwersalność

Laser ma szeroki wachlarz zastosowań, ale przede wszystkim zamyka się przy jego udziale rozszerzone naczynia krwionośne. Dotyczy to zarówno zmian na nogach, ale także popękanych naczynek włosowatych, czyli tzw. pajączków. VariLite stosuje się także w terapii trądziku różowatego oraz naczyniaków. Za jego pomocą można również leczyć zmiany pigmentacyjne: plamy soczewicowate, brodawki, przebarwienia, piegi i melanodermę. Wskazany jest również w leczeniu zmian skórnych, a w szczególności brodawek miękkich lub starczych, a także zrogowacenia naskórka. Jednak należy zaznaczyć, że najlepsze efektu uzyskuje się podczas leczenia zmian naczyniowych.

Tak wygląda usuwanie i zamykanie naczynek w Clinica Cosmetologica Gdańsk

← Wróć do strony głównej