Rozszerzone naczynka (pajączki, teleangiektazje, żylaki) na nogach

Laserowe leczenie systemem VariLite stosuje się głównie w przypadku rozszerzonych niewielkich naczyń krwionośnych na nogach. Głównie dlatego, że pajączki, żylaki i teleangiektazje najczęściej powstają właśnie tam. Warto jednak pamiętać, że najszybsze efekty będziemy mogli osiągnąć, gdy zmiany są jeszcze małe.

Nie warto więc czekać, bo rozszerzone naczynka na nogach na pewno same nie znikną. Niebagatelną motywacją jest w tym przypadku możliwy do osiągnięcia efekt. Jeśli system laserowy VariLite zastosujemy do niewielkich zmian, już w trakcie pierwszego zabiegu będziemy mogli się z nimi uporać. Zamknięte naczynka po prostu znikną.

Przed przeprowadzeniem zabiegu należy jednak ustalić czy pacjent nie choruje np. na niewydolność żylną lub inne dolegliwości, które mogą znacząco wpłynąć i na przykład obniżyć skuteczność terapii. Dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu można przygotować dokładny plan leczenia. W niektórych przypadkach laser będzie bowiem stosowany intensywniej, co może spowodować konieczność lepszego chłodzenia skóry. Moc lasera zawsze ustawiona jest jak najmniej inwazyjnie, by zapewnić pacjentowi maksymalne bezpieczeństwo i komfort.

Skąd się biorą rozszerzone naczynka na nogach

Jeśli na nogach zaczynają się nam pojawiać rozszerzona naczynka, albo żylaki, jest to ewidentny sygnał, że żyły są niewydolne. Przyczyną tego stanu rzeczy może być nieprawidłowy tryb życia: przede wszystkim kaloryczna dieta i wynikająca z niej otyłość oraz brak aktywności fizycznej. Zły wpływ ma też chodzenie na wysokich obcasach.

Czynniki wpływające na pojawianie się dolegliwości to także szybka zmiana temperatur czy ostre słońce. Nieleczone pajączki mogą nie tylko przekształcić się w żylaki, ale też powodować stany alergiczne. Wtedy nie mamy już wyłącznie kłopotu estetycznego, ale też zdrowotny.

Na szczęście można to leczyć systemem laserowym VariLite, ale da się też zapobiegać dolegliwościom. Jak to zrobić? Należy pamiętać o diecie bogatej w witaminę C, a także jak największej aktywności fizycznej. Nie muszą to być żadne wyczerpujące ćwiczenia – wystarczą regularne spacery.

←Wróć do spisu                                                            Strona główna