Rozszerzone naczynka (pajączki, teleangiektazje) na twarzy, szyi, dekolcie

Dzięki nowatorskiemu systemowi VariLite niewielkie rozszerzone naczynka na twarzy, szyi i dekolcie znikają od razu podczas przeprowadzania zabiegu. Jeśli są one nieco bardziej rozbudowane, może być konieczna seria zabiegów, ale na efekty też nie będzie trzeba długo czekać.

Przy użyciu lasera diodowego VariLite, naczynka włosowate znikają od razu, w trakcie zabiegu. Wystarczy bowiem ich zamknięcie, by nie były już widoczne. Trochę dłużej trwa terapia, gdy są one rozbudowane, bo wymaga to najpierw zamknięcie końcówek,  a dopiero potem leczy się ich podstawę (rdzeń), albo żyłę boczną. W obu przypadkach – po zakończeniu zabiegu – naczynka są niewidoczne.

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy, dekolcie oraz szyi jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej. Spowodowane jest to regularnie występującymi problemami z rozszerzonymi naczynkami, które dotykają nawet połowy dorosłych kobiet. Terapia jest natomiast szybka, bezbolesna i skuteczna, co znakomicie wpływa na jej rosnącą popularność.

Czym są teleangiektazje

Tym zwrotem określa się naczynia włosowate, które są rozszerzone na stałe. Widać je przez skórę, co nie jest zbyt pożądanym efektem estetycznym. Jeśli jest ich więcej, przypominają sieć, dlatego często nazywa się je „pajączkami”. Jeśli w porę nie zaczniemy ich leczyć, mogą przekształcić się w jedno wielkie zaczerwienienie, czyli rumień.

Występowanie

Rozszerzone naczynka występują niezależnie od cery. Najczęściej pojawiają się przy nosie, na brodzie oraz policzkach. Ich wystąpieniu sprzyja picie alkoholu, ale też mocnej kawy oraz jedzenie pikantnych potraw. Występują również przy zmianach temperatury oraz pod wpływem zdenerwowania.

Zamknięcie naczynek możliwe jest tylko w przypadku, gdy dwa tygodnie wcześniej skóra nie była poddawaniu opalaniu. W tym czasie nie można też stosować leków z kwasem salicylowym i ziół fotouczulających.

Usuwanie pajączków to także odmłodzenie skóry, bo dzięki podgrzaniu wewnętrznych warstw skóry, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, które ją naturalnie ujędrniają.

←Wróć do spisu                                                            Strona główna