Rumień twarzy, szyi i dekoltu

Laser diodowy VariLite pozwala na leczenie rumienia na twarzy, dekolcie i szyi. Efekty widać już kilka dni po zabiegu, a – co ciekawe – dużo łatwiej leczyć rumień, który jest bardziej intensywny, niż niewielkie zmiany skórne.

Rumień występuje na twarzy, szyi i dekolcie. Jest wynikiem poszerzania się powierzchniowych naczyń krwionośnych, co powoduje zaczerwienienie skóry. Może mu też towarzyszyć gorączka, a nawet bóle stawów i powstające pęcherze. Objawy nasilają się wraz z wiekiem.

U kogo powstaje rumień

Niektóre osoby mają większe predyspozycje do powstawania rumienia. Spory wpływ ma na to genetyka. Skłonności do rumienia są dziedziczone najczęściej przez osoby o jasnym fototypie skóry. Wystąpienie rumienia przyspieszają wahania temperatury, a także zbyt duża ekspozycja skóry na słońce. Do czynników powiększających ryzyko wystąpienia rumienia należy też picie alkoholu, gorących napojów i jedzenie pikantnych potraw. Rumień może też być objawem trądziku różowatego. Skłonność do powstawania rumienia widać przede wszystkim u osób, u których rumieńce znikają powoli. Może to zwiastować kłopoty z naczyniami krwionośnymi, które z czasem przekształcą się w stałe zaczerwienienie na twarzy: zwłaszcza w okolicach nosa, policzków, czoła i brody.

Jak leczyć rumień?

W obecnych czasach leczenie rumienia nie jest niemożliwe. Wcześniejsze terapie nie były bowiem tak skuteczne. W bardzo niewielkim stopniu ograniczały dolegliwości, które potem i tak wracały, często ze zdwojoną siłą. Dzięki innowacyjnym technologią zabiegi niwelujące rumień są niezwykle efektywne, a rezultaty są widoczne już po kilku seriach. Szeroki wachlarz środków służących likwidacji zaczerwienień na cerze.

Laser QuadroStar Pro Yellow

Wykorzystanie lasera QuadroStar Pro Yellow na rumień na twarzy jest niezwykle wydajna. Dzieje się tak za sprawą wykorzystanej w nim technologii, która sprawia, że wiązki lasera są pochłaniane przez hemoglobinę. Poprzez to, działanie urządzenia jest skupiane na źródle problemu, czyli na niepoprawnie funkcjonujące naczynko. Wiązka lasera obkurcza je i zamyka, co skutkuje usunięciem zaczerwienień.

Zaleca się od 1 do 5 zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb. Zaletą QuadroStar Pro Yellow jest fakt, że jest to bezbolesny zabieg, który trwa maksymalnie godzinę. Niweluje rozszerzone naczynka, pajączki i rumień. Dla utrzymania długotrwałych efektów należy unikać czynników, które sprzyjają rozszerzaniu się naczyń krwionośnych np. gorące prysznice.

Harmony XL PRO Dye-VL / Harmony Baby Rejuve Dye-VL

Zabieg Harmony Dye-VL jest wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła, które w efektywny sposób leczy zmiany naczyniowe i pigmentacyjne, w tym rumień. Już po 4-8 seriach zaczerwienienie na twarzy, szyi i dekolcie jest widocznie redukowane.

Choć sam zabieg nie jest bolesny, to krótko po jego skończeniu mogą wystąpić opuchlizna i pieczenie, które zanikają po kilku godzinach. Wtedy także należy używać kremu z filtrem SPF50+ oraz pielęgnować twarz zaleconymi przez kosmetologa kosmetykami.

Głowica Hot-COLD

Leczenie rumienia za pomocą zabiegu HOT-COLD może być zastosowane przy każdym rodzaju cery, poczynając od tłustej, poprzez mieszaną, a kończąc na bardzo wrażliwej i naczynkowej. Masaż tą głowicą sprawia, że naczynia krwionośne są w lepszej kondycji, ponieważ zostają uszczelnione i uelastycznione. Po wykonaniu masażu dobrze jest nałożyć na cerę maskę pielęgnacyjną, która zawiera  w sobie substancje aktywne pozytywnie wpływające na mikrokrążenie.

Sugeruje się wykonanie 4-6 zabiegów, które zredukują zaczerwienienia, ujędrnią i zregenerują skórę. Po zabiegu cera może być lekko zaczerwieniona przez kilka godzin. Poza tym, twarz należy nawilżać odpowiednimi specyfikami, zaleconymi przez specjalistę.

Ultradźwięki

Często zaleca się ultradźwięki na rumień. Ich działanie wspierane są przez ampułki, które są wmasowywane w problematyczny obszar. Dla zredukowania zaczerwienień  używa się ampułkę z witaminą C, która ma właściwości uszczelniające naczynia krwionośne. Dzięki wysokiej częstotliwości ultradźwięków, substancje czynne łatwiej wchłaniają się w głębsze warstwy skóry.

W rezultacie cera staje się zregenerowana a naczynka wzmocnione. Cała kuracja powinna obejmować 4-6 zabiegów, które są bezbolesne. – uzasadnienie: ultradźwięki nie są w stanie pozamykać naczyń ani usunąć rumienia

Laser diodowy VariLite

Wykorzystanie lasera diodowego pozwala natomiast na bezbolesne zniszczenie naczynek, które można całkowicie zlikwidować w ciągu serii kilku zabiegów. Sam zabieg jest też krótki – jego czas nie przekracza 20 minut. Powtarzany może być co dwa tygodnie. W tym czasie skóry nie można opalać,  należy unikać sauny i wszelkich zabiegów kosmetycznych.

Po zakończeniu leczenia niezbędne są działania profilaktyczne, by dolegliwości nie powróciły. Ważne jest używanie kremu z filtrami przeciwsłonecznymi SPF 50+ , a najlepiej ograniczenie opalania do  minimum. Trzeba też zrezygnować z solarium, uważać na silny wiatr, używanie klimatyzacji oraz duże zmiany temperatur. Nie bez znaczenia jest także dieta. Poleca się odstawienie pikantnych potraw, a także alkoholu, przypraw, kawy i gorących napojów. U niektórych osób występowanie rumienia wzmacnia też jedzenie słodyczy -mówi dermatolog Marta Malek

←Wróć do spisu                                                            Strona główna