Trądzik różowaty

Laser VariLite pozwala na leczenie trądziku różowatego. Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu trądzik będzie się powiększał, ale po kilku tygodniach zacznie sukcesywnie znikać. Leczenie polega bowiem na naświetlaniu i aktywowaniu endogenicznych porfiryn, które są produkowane przez bakterie. Powoduje to zmniejszenie liczby bakterii i zanik trądziku. 

Trądzik różowaty charakteryzują popękane naczynka krwionośne oraz zaczerwienienia na twarzy. W późniejszym okresie możemy obserwować inne wykwity skórne. Osoby zmagające się z tą dolegliwością źle reagują też na większość kosmetyków. Najczęściej choroba pojawia się po 30. roku życia, a objawy są najbardziej intensywne w wieku 40-50 lat.

Trądzik różowaty najczęściej występuje na środkowej części twarzy, a w szczególności na nosie, czole, podbródku oraz policzkach. Łatwo rozpoznać go po rumieniu na twarzy, krostkach i grudkach na twarzy. Częściej zmagają się z nim kobiety, ale to mężczyźni przechodzą najbardziej ostre odmiany choroby. U co trzeciego pacjenta diagnozuje się stan zapalny wokół oczu: zapalenie spojówek lub powiek.

Jak leczyć trądzik różowaty

Leczenie trądziku różowatego to nie tylko zabiegi laserowe VariLite, ale też pielęgnacja skóry. Należy do absolutnego minimum ograniczyć jej styczność z kosmetykami, zwłaszcza opartymi na alkoholu. Należy też pamiętać, by nie podrażniać skóry, nawet ręcznikiem. Zamiast tego można osuszać ją, delikatnie przykładając ręcznik do twarzy – bez pocierania. Niezbędna jest rezygnacja z opalania, sauny, basenu, a także przebywania na silnym wietrze.

Laser QuadroStar Pro Yellow to nowoczesne urządzenie, które skutecznie niweluje problemy z naczynkami. Dzięki temu jest świetnym rozwiązaniem na trądzik różowaty. Zabieg jest bezpieczny dla cery, a zarazem efektywnie działa u źródła problemu.

Laser VariLite pozwala na leczenie trądziku różowatego. Warto wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu trądzik będzie się powiększał, ale po kilku tygodniach zacznie sukcesywnie znikać. Leczenie polega bowiem na naświetlaniu i aktywowaniu endogenicznych porfiryn, które są produkowane przez bakterie. Powoduje to zmniejszenie liczby bakterii i zanik trądziku.

Harmony XL PRO Dye-VL / Harmony Baby Rejuve Dye-VL  to zabieg, który reguluje pracę naczyń krwionośnych. Światło lasera obkurcza, uszczelnia i zamyka je, dzięki czemu niwelowana jest główna przyczyna trądziku różowatego. Dodatkowo, laser wpływa tylko na źle funkcjonujące naczynko i nie uszkadza innych tkanek.

Głowica HOT-COLD to urządzenie, które służy do masażu twarzy. Dzięki niemu, naczynka krwionośne są uszczelniane i uelastyczniane. Dla zwiększenia efektów warto zdecydować się na maseczkę z substancjami aktywnymi, która lepiej się wchłonie podczas masażu głowicą HOT-COLD.

Ultradźwięki ułatwiają wchłanianie się dobroczynnych składników ampułki, która aplikowana jest na cerę przed zabiegiem. Dzięki wysokim częstotliwością ultradźwięków  naczynka krwionośne zostają wzmocnione, dlatego tak świetnie sprawdzają się w leczeniu trądzika różowatego.

Peelingi są bardzo często stosowane w przypadku trądziku różowatego. Do ich wykonania wykorzystuje się kwasy: migdałowy, pirgrnowy, salicylowy lub glikolowy. Ich działanie reguluje wydzielanie sebum i redukuje tłustość skóry trądzikowej. Dodatkowo mają właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu przyspieszają regenerację cery.

Przyczyny trądziku różowatego

Nie skazuj się na samotność. Na trądzik różowaty może cierpieć nawet 10% społeczeństwa. Nie do końca wiadomo co go dokładnie powoduje. Badania wskazują na nadpobudliwość układu nerwowego, a także niedoskonałości układu pokarmowego.  W gronie przyczyn wymienia się też zaburzenia hormonalne, bo z chorobą zmaga się duża liczba kobiet w okresie menopauzy.

Najwięcej zwolenników ma hipoteza naczynioruchowa, która zakłada, że układ nerwowy znacznie bardziej intensywnie, niż powinien, reaguje na bodźce zewnętrzne. Dodatkowym czynnikiem jest promieniowanie UV, dostarczone do skóry podczas opalania, zwłaszcza w solarium.

←Wróć do spisu                                                            Strona główna